Prezentare Fleche-Pop / Arrow-Pop

Turele de anduranta FLECHE-POP / ARROW-POP

FLECHE-POP si ARROW-POP sunt doua din cele 6 ture de anduranta pe echipe pe care le organizeaza Randonneurs Romania, ture de anduranta populare, care au ca scop intarirea spiritului de echipa.

Fleche-Pop este o tura de anduranta populara pe echipe (3-5 membri), de 8 ore, care are loc in paralel cu Fleche si Trace, in preajma sarbatorii Pastelui, pe un traseu de minimum 90 de km, fie propus de organizator, fie propus de capitanul echipei, cu conditia ca ultimii 25 de km ai traseului sa fie parcursi in ultimele 3 ore. Nu exista limita de timp referitor la pauzele care se fac pe traseu.

Arrow-Pop Romania este varianta de desfasurare a turei Fleche-Pop Romania in orice perioada a sezonului ciclismului de anduranta, pe un traseu omologat, propus de fiecare capitan al echipelor participante.

Rezultatele acestor doua ture de anduranta populare sunt omologate de catre Randonneurs Romania. Aceste ture sunt luate in calcul pentru seria GRRtY si pentru titlurile GRandonn’OR, GRandonneur 1000, GRandonneur 3000 si GRandonneur 10000.

Regulamentului dupa care se organizeaza aceste ture poate fi consultat aici.

Pagina de Facebook a evenimentului: https://www.facebook.com/FlecheRomania

Adresa de email pentru derularea corespondentei necesare intre organizator si participanti este: gfr@adevaratiiveloprieteni.ro

Exista o taxa de participare (25 lei / membru), iar pentru tura Fleche-Pop exista si optiunea pentru masa organizata la Valea Lunga (60 lei / membru). Membrii activi ai clubului Randonneurs Romania au discount la taxa de participare (20 lei / membru), iar ciclistii minori (14-18 ani) platesc 10 lei. Platile se efectueaza in contul Asociatiei Adevaratii VeloPrieteni: IBAN RO02 RNCB 0085 1536 8704 0001, BCR Bucuresti. Plata se poate face fie de catre fiecare membru al echipei, fie de capitan pentru intreaga echipa. Confirmarea platii se face pe adresa de email: gfr@adevaratiiveloprieteni.ro. In cazul in care pana la start, apare necesitatea inlocuirii unuia dintre membrii echipei, capitanul trebuie sa anunte modificarea organizatorului.