Iasi

La IASI, incepand cu anul 2018, sunt organizate in premiera brevetele clasice ale ciclismului de anduranta sub coordonarea Reprezentantului National si a Randonneurs Romania si sub egida Audax Club Parisien.

Responsabil de activitatea privind organizarea brevetele din ciclismul de anduranta in zona delimitata pe harta Romaniei: Eugen Nicusor VLAD.

Activitatea de organizare a brevetelor este desfasurata in asociere cu Asociatia CLUB SPORTIV PICIU TEAM IASI.

Date de contact:

– telefon: +40741234038
– email: nicusor_piciu@yahoo.com
– website: www.randonneurs.ro/organizatori-iasi
– pagina pe FB: Piciu Team

Calendarul evenimentelor organizate in anul 2019

Urmatorul eveniment pe FB: Brevetul de 200 de km (6 aprilie 2019)

Inscriere: piciuteam@yahoo.com